Eat and Love Featured Lifestyle Recomended Seyahat

Notting Hill’de bir Cumartesi

Notting Hill’de bir Cumartesi September 26, 2017Leave a comment

Londra’ya gelipte Notthing Hill filmindeki sokakları, restaurantları, cafeleri görmeden dönmeyi düşünmüyorsunuz herhalde… İşte o yüzden sizlere Notthing Hill’de keyifli bir gün geçirmeniz için bir kaç tüyo vermek istiyorum:)

Öncelikle, Londra’da görebileceğiniz en tatlı en sevimli evler Notting Hill’de…. Değişik insan tipleri, minik sevimli cafeler, sokak sanatçıları, yeme de yanında yat cinsinden sokak yemekleri, bit pazarı tarzında 2. el vintage eşyalar da cabası…. Görebileceğiniz en renkli semtlerden biri Notting Hill….

Biz günümüze Egg Break’te başladık. Adından da anlaşıldığı üzere yumurta ağırlıklı bir menüsü var… İki katlı bir evi restoran haline getirmişler… Çok şirin. Seçtiğimiz yemekler çok lezzetliydi ayrıca servisde gayet iyiydi… Matthew yanımızda olmasına rağmen hiç zorlanmadık ve kendimizi hiç rahatsız hissetmedik. Turkish egg ve tatlı patates üzerine çılbır tercih ettik. “Turkish egg” dedikleri şeyi ben hiç Türkiye de yemedim ama gayet lezzetliydi… Dereotulu yoğurt uzerine 2 adet çılbır onunda üzerine kızdırılmış yağ gezdirmişler yanında da tavada kızartılmış peynirli tost… Tadı hala damağımda….

Egg Break’ten ayrıldıktan sonra renkli evlerin yolunu tuttuk. Bizim de bir kapı önü fotoğrafımız olmasın mı?

Yolumuzun üstünde Portobello Pazar’ı var… Her Cumartesi Portobello sokağına kurulan bir pazar… Aklınıza gelen gelmeyen herşeyi bu pazarda bulabilirsiniz. Kameradan çantaya, peynir’den minik biblolara kadar hersey var . Fotograflarını bol bol buraya bırakıyorum…

Notting Hill film’inde Julia Roberts ile Hugh Grant’in taniştigi  kitapçıyı görmek ister misiniz?

İşte bu sokaktan o renkli evlerin önüne çıkabilirsiniz… Şimdi ev sevdiğiniz renkteki evi seçip önünde poz verme zamanı…. Sokaktaki renklerin uyumu canlılığı o sokaklarda yürüyor olmanın mutluluğu bütün yorgunluğunuzu alacak….

Bütün bunları yaparken zaman akıp gitti ve kahve zamanı geldi bile…. Portobello yolu üzerinde gidebileceğiniz bir çok cafe var… ama daha maceracı olalım en fotojenik yeri bulalım en sevilen cafesine gidelim derseniz bize takılın 🙂 Farm Girl cafe aslında iyi bir tercih olabilir ama biz bugun bisküvileri ile ünlü olan ve 10. Yılını kutlayan Biscuit Boutique’i  deneyimledik. Cafe mi desem kurabiye atölyesi mi desem… Alt kattında çocuklar için bir kurabiye atölyesi mevcut… Üst katta ise çeşit çeşit kurabiyeler satılıyor. Hepsi çok güzel süslenmiş, tane olarak alırsanız 4.5 ve 5.5 pound olarak değişiyor.. Biz ‘Big Ben’ ve Londra’nın taksisi şeklinde süslenmiş olanını seçtik. Gayet lezzetli bu arada içerisi muhteşem kurabiye kokuyor…  Hani illaki anı’mız olsun derseniz, kaçırmayın gidin… Bu arada saat 6’da kapanıyor… Geç kalmayın….

Bu arada akşam yemeği saatine kadar sokak sanatçılarını dinlerken yine ara sokaklarda kaybolabilirsiniz….

Bir de oralara kadar gitmişken The Churchill Arms’a gidin biz bebişimiz olduğu için uzaktan fotoğrafını çekmekle yetindik… 1750 yılında kurulan Pub, Churchill’in dedesi tarafından ziyarete açıldı…. Tam bir English Pub….. Sabah 10 akşam 11 arası açık… Hem akşam yemeği için hem de günün yorgunluğunu atamak için harika bir tercih… Benim için bir bira içersiniz 🙂

Photos by: Gokce Georgiou

Written by: Gokce Georgiou

Leave a Reply

Your email address will not be published.