Featured Lifestyle Recomended Seyahat

Londrada Favori Noel Ağaçlarım

Londrada Favori Noel Ağaçlarım January 7, 2018Leave a comment

Sevgili okuyucularım, takipçilerim canlarım ciğerlerim hepinizin Yeni Yılını geç kalmış bir yazı ile kutluyorum 🙂 Kusuruma bakmayın vallahi çocuk olunca herşeye yetişmek çok zor 🙂

Sosyal medyadan eminin sıklıkla görmüşsünüzdür Londra’daki muhteşem Noel süslemelerini…. Şehrin ışıklandırılması dışında gösterişli Yeni yıl ağaçları Londra’nın dört bir yanını sarmış ve şehri tam bir masal diyarına çevirmişti….

Bende bu muhteşem ağaçlardan favorilerimi sizinle paylaşmak istedim.

İlk olarak Tower Bridge’in yakınındaki “Işıklandırılmış Yeni Yıl ağacı” ile başlayalım.

Thames Nehrinde yürüyüşe çıktığınızda Tower Bridge’in hemen yanındaki ihtişamlı çelik ve alüminyum Noel ağacı görmemeniz mümkün degil!. 12 metre uzunluğundaki ağaç, 30.000’den fazla LED ışığı ile aydınlatılıyor. Bu arada oraya kadar gitmişken nehir kenarındaki kış pazarınıza gezmeyi unutmayın.

Hays Galleria’da bulunan aşağıda görmüş olduğunuz ağaçta bir diğer favorim! Üstü kapalı bir pasajda yer alan ve yine Noel marketinin içine yerleştirilen bu ağacın ihtişamına da laf etmek mümkün değil.

Natural History Müzesindeki buz pateni alanına yerleştirilmiş yeni yıl ağacı ise sanırım en favorim. Bence, instagram’da en çok paylaşılan yeni yıl ağacı ödülünü de alabilir:)

Bir diğer instagram’da paylaşım ödülü alması gereken ağaç ise Covent Garden’daki binlerce ışık ile süslenmiş olan ağaç! Covent Garden Londranın en turistik bölgelerinden biri olduğu için ve ağacın tam önünde sokak sanatçıları tarafından gösteriler yapıldığı için bu şahane ağaç en çok ilgi gören ağaçlardan biri oldu.

Bir diğer ve son favorim ise Saatchi Gallery’nin önündeki ağaç! Noel döneminde Saatchi Gallery’de çocuklarınızla gidebileceğiniz bir çok work shop ve aktiviteler düzenleniyor. Aklınızda olsun 🙂

Bu arada biz Türkiye’de Yeni Yıl ağaçlarımızı uzunca bir süre dekor olarak tutarız. Fakat, burada 6 Ocak’tan önce toplanması tercih ediliyor yoksa uğursuzluk olduguna inanılıyor. Yani süslemeler, şehrin ışıltılı hali Kasım sonu gibi başlayıp Ocak başında bitiyor.

Hepinize sevgilerimi yolluyorum.

Not: Seneye Noel süslemeleri ile ilgimi yazımı çok daha erken yazıp sizlerle paylaşıncam!

Photos by: Gokce Georgiou

Written by: Gokce Georgiou

Leave a Reply

Your email address will not be published.