Featured Lifestyle Matthew ve Ben Recomended Seyahat

‘Legoland Winsdor’ da bir gun…

‘Legoland Winsdor’ da bir gun… July 4, 2018Leave a comment

İşte sizlere harika bir öneri daha… İngiltereye gelen çocuklu ailelere önerilerim devam ediyor.

Lego bizim evde her yerde masanın altında yatağın altında sürekli ayağımızla basıp canımızı acıtan lego 🙂 Simdi bizi mutlu etme zamanı 🙂

Legoland Windsor şehire biraz uzak fakat hem büyüklerin hem küçüklerin keyifle zaman geçirebileceği bir yer.  Legoland haftanın her günü Sabah  9:30’dan akşam 17.00 ye kadar açık.

Arzu ederseniz konaklamalı seçeneklerde mevcut ama bana sorarsanız 1 gün yeterli. Paranız ve zamanınız bolsa ve otelde kalmayı tercih ederseniz otel odaları hep sevdiğimiz Merlin karekterleri ile süslenmiş. Genellikle odalara Wifi, kahvaltı dahil ve 2. Gün legoland parka girişi bedava.

Matthew 2 yaşında olduğu için bir çok oyuncağa bindi ama bir çoğunada binemedi. Çünkü 1 metre kuralı var. Bu arada 3 yaş altındaki çocuklara giriş bedava. 1 metreden kısa çocuklar bir çok oyuncağa binemiyor maalesef.

Gitmeden önce yapmanız gerekenler.

  • Biletleri en az bir hafta önce online almanızı öneririm. Hem kapıda çok kuyruk oluyor hem de online biletler kapıya göre biraz daha ucuz.
  • Yanınıza abur cubur almayı unutmayın. Orada tabiki cafe ve restaurantlar var ama hem çok kuyruk oluyor hemde hava güzelse piknik yapmak serbest.
  • Rahat ayakkabılarınızı giymenizi öneririm yolumuz uzun.
  • Eğer hava çok sıcaksa yanınıza mayo almayı unutmayın özellikle çocuklar için çok güzel bir su parkı var içerde.
  • Son olarakta çocuk arabanızı yanınıza almayı unutmayın. Ama unutursanız £9’a kiralamanız mümkün.

Günün sonunda modeller muhteşem, piknik için bol bol yeşil alan mevcut, kaydıraklar ve diğer oyunlar dediğim gibi boy sınırlamalı ama eğlenceli gerçekten.

Tekrar gitmek için sabırsızlanıyorum ve bir sonraki planım sanırım cadılar bayramı ya da Noel zamanına denk getiricem.

Sizlere kocaman sevgiler…

Written by; Gokce Georgiou

Photos by; Gokce Georgiou

Leave a Reply

Your email address will not be published.