Eat and Love Featured Lifestyle Recomended Seyahat

SEVEN DIALS VOL2

SEVEN DIALS VOL2 November 6, 2017Leave a comment

Seven Dials’dan tekrar merhabalar. Yarım kalan yazımızın devamını okumaya hazır mısınız?

Buraların en bilinen tiyatrosu Cambridge Tiyatrosu, şu aralar ‘Matilda’ oynuyor. Biz biletleri aldık sizleri de bekleriz. Bu arada bu tarz oyunları daha önce izlemediyseniz Londra’da yapılacaklar arasında ilk sırayı almalı…. Tiyatrolar’ın mimarisi de gösteriler de çok  ihtişamlı… Şarap ya da Şampanyanızı yudumlarken büyük bir keyifle izlediğiniz oyunun tadını çıkartabilirsiniz.

Rococo çikolata mağazası 1983’ten beri Londra’nın en lüks çikolatacısı olarak hizmet veriyor, aynı zamanda el yapımı çikolata paketlemeleri ilede popüler olan Rococo İngilterenin dört bir yanına özel paket servisi yapıyor. Kırmızı biberli çikolatası bir şahane…

Cath Kidston 7Dials’ın vazgeçilmez mağazalarından. Tam bir İngiliz markası… Bence bütün koleksiyon çok çiçekli böcekli ama seveni çok seviyor… Derseniz ki İngiltereye gelmişken bir İngiliz markası almadan olmaz, işte burası tam yeri. Özellikle anne çocuk kıyafetleri cüzdanlar ya da mutfak malzemeleri tercih ediliyor.

Yine bir kahve molası vermeye ne dersiniz?

Timberyard buraların hem en sevilen cafe’si hemde en sevilen ofisi çünkü hem WiFi var hemde çok hızlı… Sabahtan akşama kadar Laptopunu açmış çalışan bir çok kişi görebilirsiniz. Ayrıca kahveleri ve tatlılarıda çok lezzetli.

Dinlendiysek yola devam…

Yine bir İngiliz markası olan Tatty Devine’ı ziyaret edip el yapımı sıra dışı,eğlenceli takılarını incelemeniz mümkün. Ben herbirini ayrı seviyorum.

Seven dials ’ın imzası olan Neal’s Yard Diary’i bir ziyaret etmeyelim mi?  Kendi peynir çiftliklerinde ürettikleri peynirleri tatmak isterseniz hiç çekinmeden dalın dükkana:) Belki akşam yemeği öncesi değişik peynirler ile şarap içmek istersiniz.

Günü tatlı bitirmek benim için önemli o yüzden koşar adım en havalı makaroncuya 🙂

Pierre Herme Paris Monmouth sokakta yer alıyor…

Pazartesi’den Perşembe’ye : 10:00 – 19:00

Cuma Cumartesi : 10:00 – 20:00

Pazar: 12:00 – 18:00 arası açık.

Hatta şanslı bir döneme denk gelirseniz ücretsiz kör tadımları, konyak makaron eşleşmesi gibi aktivitelerden de yararlanabilirsiniz.

Geleceginiz tarihe yakın 7Dials’ın web sayfasına bir bakın, eğer herhangi bir kampanya varsa orada detayları ile yazıyor.

Toplam 18 değilşik çeşit makaron’dan 2 çeşiti yalnızca online olarak sipariş verebilirsiniz. Şeftali & Kayısı & Safran’dan oluşan “Eden” ve Sütlü çikolata & Flaky Paraline’den oluşan “Plaisir Sucre” geri kalan 16 değişik lezzetli dükkandan da temin edebilirsiniz.

Şimdilik benden bu kadar ama 7 Dials anlat anlat bitmez bir yer yine yeni aktiviteleri ile bloguma konuk olacak gibi duruyor.

Bu arada küçük bir tüyo eğer Noel zamanı Londra’da olmayı planlıyorsanız 16 Kasım’da 7 Dials Noel ışıklarını sokak festivali eşliğinde yakıyor olacak….

Photos by: Gokce Georgiou

Written by: Gokce Gergiou

Leave a Reply

Your email address will not be published.