Eat and Love Featured Lifestyle Moda Recomended

Sketch’de unutulmaz bir “Afternoon tea”

Sketch’de unutulmaz bir “Afternoon tea” February 11, 2018Leave a comment

Sonunda çok merak ettiğim Sketch’in gelenekselleşen “Afternoon Tea time” yani “Çay Saati”ni deneyimledim ve sizlerle deneyimimi paylaşmak icin sabırsızlanıyorum!

Sketch nerde?  Londranın tam merkezi olan Mayfair’de… Metro ile giderseniz Oxford istasyonunda inip 5 dakka yürüyebilirsiniz. Rezervasyonlar genelde çok yoğun önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim. Masanız zaman sınırlamalı 2 buçuk saat oturtabiliyorsunuz.

Kapıdaki karşılamadan servis yapan garsonlara kadar herkesin üniformaları çok orijinal…  Mekan zaten başlı başına şahane! Duvarda gördüğünüz tabloların hepsi David Shrigley e ait olmakla birlikte geçici bir süre sergilenmeye devam edecek.

Sketch te birden fazla salon mevcut!

Kahvaltı ve brunch güzel ışık alan bir salonları var.

Öğlen ve akşam yemekleri için dekor biraz Yağmur Ormanlarını andırıyor.

Çay saati salonunun dekoru ise tam genç kızlara göre pembe pembe:) Herkes çok kibar ve çok ilgili.

Çay saati menüsü fiyatları;

Klasik çay saati;                                                        £58

Şampanyalı seçenekler ( Brut Silver)                   £72

                                         ( Pommery Brut Rose)                £75

                                           (Sketch Exotic Tea)                   £78

Ayrıca çocuklar için de çay saati mevcut            £35

Masamıza oturur oturmaz hemen su servisimiz yapıldı ve hangi çay saatini tercih ettiğimizi sordular. Rose şampanyalı olanı tercih ettik. Menüde 20 den fazla çay var… Oturduğunuz süre boyunca değişik değişik bir çok çay deneyebilirsiniz. Üç katlı gelen çay saati fransız şefler  tarafından özenle hazırlananmış…. Çay saati ikramlarının 2 katı tatlılardan oluşurken bir katı tuzlu minik sandviçlerden oluşuyor. Sonrasında, scones ve yanında 2 çeşit reçel ve krema servisi ile devam ediyor ve en son olarak kek büfelerinden 2 dilim kekle ile bitiyor… Çay saatlerinin benim en sevmediğim yanı çok fazla tatlı yiyip tuzluların az olması fakat burda sandviçlerden oluşan tabağınızıda tekrar sipariş edebilirsiniz. O yüzden tatlı zaten yeterince var ama tuzluyada doyarak kalkıyorsunuz masadan….

Biraz da Sketch’in tuvaletlerinden bahsetmek istiyorum! Uzay üssü gibi 🙂 Bembeyaz renkli camlarla ve farklı açılı aynaları ile hareketlendirilmiş. Söylemesi ayıp tuvaletin içine girdiğinizde sizi kuş sesleri karşılıyor. Değişik olduğu kadar fotoğraf içinde çok uygun,  hatta salonun ışığı çok karanlık olduğundan genelde herkes burada fotoğraf çektirmeyi tercih ediliyor!

Servis edilen tabak fincan gibi servis takımlarını satın almanız mümkün!

Kimseyi rahatsız etmeden muhteşem müzik yapan hanımları da unutmayalım. Muhteşemlerdi….

Günün sonunda kendimizi prenses gibi hissederek mekandan ayrılıyoruz. Çok para ödedik evet ama pişman mıyız? Hayir! Her hafta gittiğimiz bir yer değil sonuçta 😊

Photos by: Gokce Georgiou

Written by: Gokce Georgiou

Leave a Reply

Your email address will not be published.