Collaborate Eat and Love Featured Lifestyle Recomended

Christopher’s Covent Garden

Christopher’s Covent Garden January 26, 2018Leave a comment

Sizlere bu sefer harika bir öneri ile geldim….

Çok fazla restoran önerisinde bulunmadığımı biliyorsunuz… ama Londra’ya gelenlere ışık olmak adına ara sıra gerçekten çok sevdiğim mekanları yazmaya karar verdim.

Bahsedeceğim restoran Covent Garden’da tam da Londra’nın merkezinde bulunan Christopher’s !

Christopher’s ın bulunduğu bina dışarıdan bile gayet heybetli hatta 1870’te Londranın ilk lisanslı Casinosu olarak hizmet veriyordu….

1991’den  beri American bar olarak hizmet veren Christopher’s üç kattan oluşuyor. Giriş katında “Martini Bar”  bulunuyor, üst katta ağır denebilecek bir restoran, alt katta da özel davetler için kapatabileceğiniz “Club Room”bulunuyor.

Martini bar’da neredeyse bütün gün servis var. Harika kokteyller, hızlı öğlen yemekleri için ideal. Menüde, Burger’den Club Sandviç’e ya da atıştırmalıklardan, paylaşım tabaklarına kadar herşey mevcut. Rezervasyon da kabul edilen bar genellikle iş çıkış saatleri çok yoğun oluyor.

Istakozlu sand. (Lobster Club)

Superfood Salad

Nachos (with truffle cream)

Boston Bento Box

( Mini Crab cake, Tuna Tartare, Chicken Satay, Sweet potato Fries)

( Mini yengeç kek, Tuna Tartar, Tavuk satay, Tatlı patates kızartması)

Dining Room’da öğlen ve akşam yemekleri servis ediliyor. Hafta sonları ise “Weekend & Superfood brunch”mevcut . Kendilerine özgü harika bir Pancake menüleri mevcut olmakla birlikte menüde saglıklı alternatiflerde bulmakta mümkün… Bu arada, mekan tam anlamıyla klasik şık….

Club room’da özel bir davet olduğu için maalesef ben göremedim fakat linki buraya bırakıyorum…. 40 kişi ile 90 kişilik davetler için uygun içinde kendi müzik sistemi de olan rahat bir mekan.

Yazının sonunu imza tatlıları olan ve beni benden alan French Tost’a bıraktım. Fotoğrafa bakarken ağzınızın suları akmasın dikkat…. Gerçekten çok lezzetli bir son oldu benim için. Olur da Christopher’sı ziyaret ederseniz yorumlarınızı bekliyorum.

Photo by: Gokce Georgiou

Written by: Gokce Georgiou

Leave a Reply

Your email address will not be published.