Eat and Love Featured Lifestyle Recomended

Sanderson hotel “Mad Hatters Tea”

Sanderson hotel “Mad Hatters Tea” April 30, 2018Leave a comment

Uzun bir aradan sonra yine yeni yeniden bir “Çay saati” yazısı ile karşınızdayım!

Bu sefer, Londra’da ikon haline gelmiş bir çay saatini tercih ettim. Sanderson hotel’deki kış bahçesinde servis edilen “Mad Hatters Tea” Alis harikalar diyarı konseptli olmakla birlikte 2016 yılında Londra’nın en iyi çay saati ödülünü almıştır.

Ulaşım için metro tercih edebilirsiniz. Oxford istasyonuna  5 dakika yürüme mesafesinde. Rezervasyonlar genelde çok yoğun önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim. Masanızda zaman sınırlaması yok bu bence çok güzel bir durum yoksa ben sürekli saatime bakıyorum 🙈 . Gideceginiz zaman benim size tavsiyem direk otelden rezervasyon yapmak yerine internetten bir araştırma yapmanız. Ben Afternoontea.co.uk  sitesinden %20 indirimli rezervasyon yaptırdım 😊

Çay saati salonunun dekoru  açık alanda olduğu için gayet aydınlık ve tabaklar fincanlar siyah beyaz  ve “Alice Harikalar Diyarında” kitabındaki karekterlerden oluşuyor. Ayrıca servis elemanları çok kibar ve ilgili.

Çay Saati Menüsü fiyatları;

Klasik Çay Saati; £48

Şampanyalı Seçenekler (Perrier La Cuvée N.V) £58

(Perrier La Cuvée,Rose Brut) £65

Ayrıca çocuklar için de çay saati mevcut £35

Bir çok masada çocuklarını alıp gelmiş aileler vardı, gözlemlediğim kadarıyla çocukların doğum günlerini aile içinde kutlamak isteyenler tercih etmiş.

Çay saati ikramlarının 2 katı tatlılardan oluşurken bir katı tuzlu minik sandviçlerden oluşuyor, aynı anda scones ve yanında tek çeşit reçel ve krema ( isterseniz tereyağı da var) ile servis ediyor. Dolayısı ile sconeslar soğuyor. Çok geniş olmasada bence yeterli çay alternatifi var istediğiniz kadar çay denemeniz mümkün.

Bunların dışında alternatif olarak

Tipsy Evening Çay Saati   £58

Tipsy Evening Çay Saati (Perrier La Cuvée,Rose Brut) £68

Menüsü normal çay saatinden biraz farklı tatlı tabağındaki seçenekler genelde alkollü ve bir kadeh kokteyl’de fiyata dahil.

Simdi biraz gerçekçi olmak gerekirse tabak, fincan setleri çok eskimiş ve yıkanmaktan çizik çizik olmuşlar. Yani o kadar para verince ki ben indirimli ödedim insan herşeyi pırıl pırıl istiyor. Ayrıca canlı müzik yok, mesela bence bir eksik. Tatlı ya da tuzlu tabaklarınız bitince devamını istermisiniz diye soruyorlar valla biz istemedik porsiyonlar yeterli bence. Yiyemediğinizi paket yaptırın burda hiç ayıp değil öyle şeyler.

Bu keyifli çay saatinide keyifle bitirdik. Gidip denem şansınız olursa yorumlarınızı bekliyorum.

Sevgiler

Photos by; Gokce Georgiou

Written by; Gokce Georgiou

Leave a Reply

Your email address will not be published.