Eat and Love Featured Lifestyle Recomended Seyahat

SEVEN DIALS VOL1

SEVEN DIALS VOL1 November 1, 2017Leave a comment

Uzun zamandır sizlere 7 Dials ile ilgili yazı yazacağım, ama bir türlü toparlamak kısmet olmadı 🙂 Bugüne nasipmiş.

Seven dials’a ulaşmak için Central line (kırmızı olan)  ile Tottenham court durağından yürüyebiliriz ya da Piccadilly line ( lacivert olan)  alıp Covent Garden’dan yürüyebilirsiniz.

Biz günümüze tabiki kahve ile başladık. Fabrique 7 Dials’ın en popüler mekanlarından biri. Somonlu sandwich ve kahve ile başladıgımız günümüze tabiki Fabrique’nin lezzetli Cinnamon bun’ı ile devam ettik. Fabriqe ekmeklerinide kendisi yapıyor bütün fırın ürünleri gayet lezzetli, şiddetle tavsiye edilir.

Günlük enerjimizi aldıktan sonra sokaklarda kaybolmanın tam sırası…

Hemen Fabrique’nin sokağından devam ederseniz sokak yemeklerini göreceksiniz. Genelde Türkler tezgah açmış, falafel , lahmacun gibi lezzetler denemek isterseniz hemen alıp elinizde yerken dolaşmaya devam edebilirsiniz.

Bu arada aynı yol uzerinde bir kafe daha var… ‘Boki’ burasıda gayet şık ve sağlıklı alternatifleri olan bir mekan. Siz kahvenizi yudumlarken dansçı kıyafetleri ile gelmiş soya sütünden kahvesini sipariş etmiş, kulağında kocaman kulaklığı ile dans eden birilerini görebilirsiniz… Şaşırmayın…:)

Boki’nin hemen yanında Duke+Dexter adında el yapımı ayakkabılarını el boyası ile süsleyen bir butik mağaza göreceksiniz. Benim pek tarzım değil ama tarzım olsa kesin denerdim. Gayet havalı gözüküyor.

Bu yıl 25’inci yılını kutlayan Fresh mağazasınıda ziyaret etmemek olmaz. Aradığınız ödüllü cilt bakım ürünlerini, makyaj malzemelerini ve özel üretim parfümlerini denemek serbest. Fiyatlar çok ucuz değil ama dediğim gibi ürünler ya ödüllü ya özel üretim. Eğer kişisel bakım benim için önemli diyorsanız bi uğrayın derim.

Biraz daha ilerleyip sağ yaptığınızda Neal’s Yard’ı yani o çok sevdiğiniz ve merak ettiğiniz duvarları rengarenk olan sokağı bulacaksınız.

Neal’s Yard’ı yine ayrıca size yazacağım ama hızlıca üstünden geçmek istiyorum.

1-Fotoğraf çektirmeden o sokaktan çıkmanız mümkün değil.

2-Karnınız açsa hemen Home Slice’da pizza yemek harika bir fikir. Pizzalar 20inc 4 kişi rahat rahat doyarsınız. Korkmayın yani 🙂 İllaki o koca pizzayı sipariş etmek zorunda da değilsiniz, dilim olarakta sipariş edebilirsiniz. Ama ya dilim ya 20inc arası yok. 20inc olan pizzanın yarısını başka diğer yarısını başka malzemeler ile süsleyebilirsiniz. Hamuru incecik…  3 kız bir 20inc’lik pizzayı bitirdik 🙂

3- Neils Yard’ın içinde çok hoş şarap peynir yapabileceğiniz cici bir mekan da mevcut.

4- 26 Grains’de kahve ya da smoothie gibi alternatiflerden de tercih edebilirsiniz.

Biz 26 Grains’de günün ikinci kahvesini içerken yazımıza bir ara verelim…

Seven Dials vol2 adı altında diğer mekanları sizinle paylaşıyor olacağım.

Written by: Gokce Georgiou

Photos by: Gokce Georgiou

Leave a Reply

Your email address will not be published.